Ana Sayfa  |  İletişim  |  Site Haritası         
 
 Kurumsal Yönetim

Kurumsal Yönetim ve Yayın İlkeleri

Sektördeki Yerimiz

Yönetim ve Organizasyon

 

Organizasyon Şeması

 

Yönetim Kurulu

 

İcra Kurulu

 

Komiteler

 

Yöneticiler

Ortaklık Yapısı
İcra Kurulu


İcra Kurulunun Görev ve Sorumlulukları
 
· Şirketin hedef ve politikalarını tanımlamak ve yönlendirmek.
 
· Şirket faaliyetlerinin etkinlikle yürütülmesine ve öngörülen hedeflerin gerçekleştirilmesine olanak verecek en uygun organizasyon yapısını saptamak.
 
· Oluşturulan hedef ve politikalar doğrultusunda yeni ürün, hizmet ve pazarları tespit etmek.
 
· Faaliyetleri kalite ve verimlilik açısından değerlendirerek, tanımlanmış hedef ve politikalara uygunluk sağlamak.
 
· Faaliyetlerin yeterli niteliklere sahip olan elemanlar tarafından etkin biçimde yürütülmesini sağlamak.
 
· Çalışanların kendi kariyerlerini geliştirmelerine özen göstermek ve teşvik etmek.
 
· Şirket faaliyetlerinin devamı için, tüm kaynakların verimli, etkin ve yeterli kullanımının sağlanması amacıyla gerekli stratejik hedef ve politikaları belirlemek ve her bir organizasyon biriminin bu doğrultuda çalışmasını sağlamak.
 
· Tüm şirket faaliyetlerini performans kriterleri doğrultusunca denetlemek, gerekli iyileştirme ve değişiklikleri uygulamak.


 
 
İCRA KURULU ÜYELERİ
 

Cem Kölemenoğlu
İcra Kurulu Üyesi Mali İşler Grup Başkanı


1970 doğumlu olan Kölemenoğlu, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. İş hayatına BDO Denet Uluslararası Bağımsız Denetim şirketinde denetçi olarak başlamıştır. Grubumuza 1997 yılında Kıdemli İç Denetçi olarak katılan Kölemenoğlu, daha sonra Holding Mali İşler departmanlarında Bütçe, Mali Kontrol, IFRS Raporlama, Konsolidasyon, Risk Yönetimi, Nakit Performans, Proje Finansmanı, Finansman ve Fon Yönetimi konularında çeşitli seviyelerde görevler almıştır.

Doğan Holding Mali İşler Başkan Yardımcılığı ile birlikte Milpa A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü görevini yürütmüş olan Kölemenoğlu bir çok grup şirketinin de Yönetim Kurullarında aktif görev almıştır. SMMM belgesine haiz olup iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Mehmet Rıfat Ababay
Yönetim Kurulu Üyesi
Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni


1957 yılında Balıkesir’de doğdu. İlköğretimini Balıkesir’de tamamladıktan sonra İstanbul’da Saint Joseph Fransız Erkek Lisesi’nin orta bölümüne devam etti. Lise öğrenimini Fransız Saint Michel Lisesi’nde tamamladı. Uludağ Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü’nden mezun olan Ababay, gazeteciliğe 1979 yılında başladı. Sırasıyla Aktüel Yayıncılık, Gelişim Yayınları, Hürriyet ve Sabah’ta profesyonel gazetecilik yaşamını sürdüren Ababay, 1994 yılında Posta gazetesinin kurucu ekibine katıldı. 1996 yılından bu yana Posta Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdüren Ababay, evli ve iki çocuk babasıdır.


M. Necil Ülgen
Fanatik Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni


1966 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şişli Terakki Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra gazeteciliğe 1991 yılında Sabah gazetesinde başladı. Fotomaç gazetesi ve Sabah gazetesi Londra Temsilciği’nde çalıştıktan sonra 1994 yılında kurulan Posta gazetesinin Spor Müdürlüğünü yaptı. 1995 yılında Fanatik gazetesini çıkarttı. Radikal, Milliyet gazetelerinde Spor Müdürlüğü görevi yürüttü. 1996 yılından bu yana da Fanatik gazetesinin Yayın Yönetmenliği’ni yapmaktadır. Necil Ülgen evli ve iki çocuk babasıdır.


Dilek Erkol
İcra Kurulu Üyesi, Posta Reklam Grup Başkanı


Profesyonel iş hayatına Dünya Gazetesi’nde başlayan Erkol, 2007’de Doğan Gazetecilik A.Ş. bünyesine katılmadan önce sırasıyla Dünya Şirketler Grubu Grup Reklam Satış ve Pazarlama Koordinatörlüğü ve Zaman Gazetesi Reklam Grup Direktörlüğü görevlerini yürütmüştür. İstanbul Alman Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Genetik lisans programından mezun olan ve lisansüstü eğitimini London School of Economics’te tamamlayan Erkol, evli ve 2 çocuk annesidir


 

Tüm Hakları Saklıdır. 2005 - 2006 Doğan Gazetecilik A.Ş.
                                                                                                                               Bilgi toplumu hizmetleri MKK tarafından sağlanmaktadır.